Legrand EK3 – הפסנתר הכי מפתיע שנתקלנו בו בשנים האחרונות

בעולם בו המותגים והשמות הגדולים משחקים תפקיד גדול מאוד בבחירת כלי נגינה שונים לפעמים מותגים פחות מוכרים נדחקים הצידה מסיבה פשוטה שהיא הקידום השיווק של המוצר, אך למעשה מדובר במוצרים לא פחות איכותיים ולפעמים אפילו יותר טובים ממותגים מוכרים ואיכותיים הרבה יותר בשוק. בזמן שרוב המוזיקאים בשוק הישראלי מחפשים פסנתר חשמלי מהמותגים כמו: KURZWEIL, KAWAI ,YAMAHA , ROLAND , KORG ועוד… אנחנו גילנו חברת בוטיק קטנה שפשוט הדהימה אותנו עם איכות המוצר שלקח לנו רגע אחד להאמין שזה באמת נכון ואמיתי.

תכירו את Lagrand – מדובר במותג עולה בשנים האחרונות שמייצר פסנתרים חשמליים בתקציבים שפויים . אנחנו התאהבנו בדגם EK3 שגרם לנו להבין שהוא מנצח את כל המותגים האחרים ביחס של מחיר אל מול תועלת.

בהתחלה כמו כולם, לא התלהבנו ממותג שאנחנו לא מכירים אבל זכינו לקבל אותו בזרועות פתוחות לאחר שהבנו מה יש לנו ביד ואיך שפסנתר דיגיטלי זה הולך לכבוש את השוק הישראלי בשנים הקרובות.

בכדי להיות בטוחים שזה נכון, עשינו השוואה בין כמה פסנתרים מפורסמים וידועים בשוק הישראלי אשר מקבילים הטווח המחיר והם: YAMAHA P115 , ROLAND FP30 , KORG B2 אל מול הדגם EK3 של המותג Legrand

Roland FP30

Yamaha P115

Korg B2

 

החלטנו לבחון את 6 הפרמטרים חשובים ביותר לפסנתרנים ומוזיקאים שונים: 

 1. שקילה של הקלידים
 2. עוצמה ואיכות הסאונד של הרמקולים
 3. דגימת הסאונד של הפסנתרים
 4. תוספות שעל הפסנתר
 5. אמינות
 6. מחיר

התוצאות היו מפתיעות במיוחד והבנו שיש לנו כאן פסנתר חשמלי שהולך לשנות את חוקי המשחק בעולם כלי הנגינה והפסנתרים בפרט.

הבנו שברוב המקרים מדובר בקהל שנשבע אחרי אפקט העדר שבוחר לרכוש פסנתרים חשמליים עם שם ומותג ידוע ומוכר על מנת “ללכת על בטוח” מסיבות שונות והאמת העגומה היא שהמותגים הגדולים השקיעו עבודה קשה בשיווק ומיתוג והוציאו סכומים גבוהים במיוחד של מאות אלפי דולרים ובמקרים מסויימים אפילו מליוני דולרים עבור מיתוג הפסנתרים ושאר המוצרים שלהם ולכן הם נאלצים לגבות מחיר יקר עבור כל פסנתר חשמלי אחר שהם מוכרים.

לעומת זאת קיימות חברות שונות שפועלות אחרת ומייצרות פסנתרים איכותיים הרבה יותר אבל לא משקיעות מיליונים במיתוג ולכן המותג שלהם נשאר במחיר שפוי ואמיתי אך מנגד הוא פחות מוכר. כאן אנחנו נכנסים לתמונה !

בתור חנות מכובדת בישראל התפקיד שלנו כאנשי שטח וייבוא של כלי נגינה וציוד הגברה אנחנו מחפשים את המוצרים הטובים ביותר שייתנו את התמורה הגבוהה ביותר עבור הלקוחות שלנו . ובמקרה של פסנתרים חשמליים אנחנו מצאנו את הבשורה !


התוצאות:

 1. שקילה של הקלידים: הEK3 בעל קלידים שקולים עם מנגנון פטישי עם 5 רמות רגישות שונות של נגינה. כל זה יספק תחושה של נגינה על פסנתר אותנטי. למעשה הוא זהה לחלוטין לקלידים של -YAMAHA P115 . לגבי שאר הפסנתרים אין מה להשוות. הEK3 מנצח את הFP30 ומנצח כמובן את הB2 בהליכה עם קלידים יותר שקולים ותחושה יותר אמיתית.
 2. עוצמה ואיכות הסאונד של הרמקולים: כשמדובר בעצמה זה היה ממש קל . הEK3 של Legrand פשוט ח-ז-ק ! הוא מצויד בזוג רמקולים בעצמה של 20W לכל רמקול ומנצח באופן משמעותי את שאר הפסנתרים כשהוא עצמתי יותר ומספק יותר פרטים ונוכחות בנגינה אל מול שאר המותגים האחרים
 3. דגימת הסאונד של הפסנתרים: גם כאן הEK3 מנצח את ימהה P115 ואת הקורג B2 למעט הFP30 . כאן היה לנו קשה להחליט בין ROLAND FP30 לבין Lagrand EK3 . מדובר בדגימות איכותיות במיוחד של פסנתרי כנף לשתי הדגמים האילו,ובאמת לאחר בדיקה מעמיקה של כמה דגימות של פסנתרים שונים. הEK3 ניצח בכמה נקודות בודדות את הFP30 בגלל הגיוון העשיר שלו בסאונדים השונים והמעולים שהוא יודע לתת.
 4. תוספות שעל הפסנתר: בזמן שכל המותגים האחרים “מתקמצנים” על תוספות שונות שעל הפסנתר. הEK3 פשוט משאיר אבק לכולם. מדובר בפסנתר עשיר כל כך שיכול לשמש לכם כתחנת עבודה מלאה. עם חיבור USB להשמעת מוזיקה, מאות מקצבים וסאונדים שונים, מנוע ליווי אוטומטי, תצוגת לד ועוד… כשבשאר הפסנתרים שבדקנו יש הרבה פחות פונקציות שמעשירות את הנגינה שלכם.
 5. אמינות: ללא ספק, שאר המותגים האחרים הם מותגים איכותיים במיוחד ואמינים במיוחד. כך שבמבחן האמינות לא ראינו הבדל משמעותי בין הEK3 לשאר הפסנתרים פרט לYAMAHA שלרוב רואה תיקונים ומעבדה לעיתים.
 6. מחיר: המחיר של הEK3 עומד כרגע על מחיר של 2550 ש”ח לצרכן ואנחנו צופים עלית מחירים בהמשך מהסיבה שהוא בתהליכי חדירה לשוק ולכן מחירו זול. לעומת שאר הפסנתרים שבחנו הוא במחיר המשתלם ביותר למעט הB2 שנמכר ב2270 אבל איכות הפסנתר ירודה משמעותית 

ללא ספק חברת Legrand מביאה לנו את סדרת פסנתרי EK ובכך מציבה סטנדרט חדש בעולם הפסנתרים הדיגיטליים. צוות “לבמה” ממליץ על Legrand EK3 ועל כל סדרת הEK שנחתה בישראל .

הEK3 מכיל בתוכו את כל התכונות החשובות לפסנתרנים ומוזיקאים ויכול לשמש ככלי נגינה לבית , להופעות ולחדרי חזרות שונים עם חיבורים מגוונים, סאונדים עשירים, קלידים שקולים איכותיים וסאונד פשוט חלומי !

אם תרצו לקרוא עוד על הEK3 אתם מוזמנים ללחוץ כאן למעבר לדף המוצר באתר שלנו.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Whatsapp waze