כל מה שצריך לדעת על מערכות תופים אלקטרוניות לפני קניה

כל מה שאתם צריכים לדעת על מערכות תופים אלקטרוניות – לפני הקניה

 

אז החלטתם להגשים חלום ולהתחיל ללמוד לנגן על תופים אבל יש לכם שכנים שישנים צהריים? חדר קטן מידי בבית? חלל לא אקוסטי? ללא ספק הפיתרון הוא מערכת תופים אלקטרונית.

כיום קיימים מספר גדול של מערכות תופים אלקטרוניות שונות בשוק ואם אתם חושבים לקנות כזו בפעם הראשונה \ להתחדש באחת חדשה או אפילו בעניין של השכרת תופים אלקטרונים

הנה מאמר שכדי שתקראו לפני שאתם מוציאים את הארנק:

 

מערכות התופים האלקטרוניות מציעות אינספור אפשרויות, רבות ומגוונות. כאשר ניגשים לקנייה של אחת כזו, חשוב לשים לב לכמה נתונים:

  • הסאונדים השונים

מכיוון שהמערכת היא אלקטרונית, ניתן לשלוט בסאונד עצמו, המועבר אלינו מתוך האות החשמלי המתורגם ממכת המקל על התוף. כדוגמת קלידים חשמליים, ישנן מערכות תופים אלקטרונים מקצועיות אשר מציעות אפשרויות סאונדים מרתקים, מיוחדים ושונים. ככל שהסאונד איכותי יותר, יהיו לכם יותר אפשרויות “משחק” איתו בשביל המערכת שלכם.

  • כמות הפריסטים

כמות וגיוון הפריסטים הולכים יד ביד עם איכות הסאונד במערכת. ככל שסאונד יותר איכותי, כך ישנן יותר אפשרויות לפריסטים שונים יותר, ברמה גבוהה יותר. חלק מהפריסטים נועדו לדימוי מערכות תופים אקוסטיות. השונות בהם תהיה כמו השוני בין מערכת תופים אקוסטיות שונות, לדוגמא: מערכת תופים משנות ה-60 (וינטג’), מערכת תופים לרוק, תופים לג’אז, למטאל וכו’.

  • רגישות התוף

כפי שציינו קודם, הצליל שסט התופים האלקטרוניים שלכם יפיק, מתורגם מאות חשמלי. כמובן שהיינו רוצים שכמו במערכת תופים אקוסטית, חוזק המכה ישפיע על עוצמת הסאונד. העניין הזה, מקורו ברגישות התוף. ככל שהוא יותר רגיש, כך יקלוט את המכה באופן יותר רחב ומלא, והאפשרויות בשינויי הדינמיקה ירבו.

  • אביזרים נלווים למערכת

כמו במערכת תופים אקוסטית, האביזרים הנלווים החשובים ביותר שלא מגיעים עם המערכת הם כמובן כיסא ומקלות תופים.

האביזרים הייחודיים למערכות תופים אלקטרוניות הם אוזניות, חיבורים לרמקולים, חיבור דרך כבל AUX  – כמו לפלאפון שלכם, או חיבור דרך כבל MIDI – למחשב שלכם לדוגמא. כל אלו – בשביל יציאת הסאונד מהמערכת אל האוזניים שלכם.

  • ההבדלים בתחושה

במערכות התופים האלקטרונים, משטחי התופים השונים עשויים בדרך כלל מגומי. במערכות תופים אלקטרונים חדישות ומקצועיות יותר, למשל במותג רולנד, ישנה רשת הנקראת רשת מש, הנותנת תחושה יותר אותנטית של מערכת תופים אקוסטית. ההבדלים בתחושה יכולים להיות משמעותיים מאוד למתופפים רבים, הן בסאונד היוצא מהנגינה והן בהרגשה המתופף עצמו, כאשר שני אלו שלובים יחדיו כמובן.

 

בנוסף, חשוב לנו להזכיר גם את היתרונות הכלליים בבחירת מערכת תופים אלקטרונים לבין מערכת תופים אקוסטית

בראש ובראשונה, יתרון השליטה הטוטאלית בעוצמת הסאונד היוצא מהמערכת, אם זה להנמיך את הסאונד היוצא מהרמקולים המחוברים אל מערכת התופים האלקטרונים, אם זה להגביר ואם זה יוצא בכלל דרך אוזניות, יש פה יתרון מובהק למערכת התופים האלקטרונים. יחד עם זה, חשוב להזכיר גם את הרעש הנמוך כל כך שמשטחי התופים יוצרים מהתיפוף עצמו באופן פיזי.

 

ישנה האפשרות המגניבה של חיבור התופים האלקטרונים למחשב, כך לדגום צלילים שונים ממנו ולנגן אותם מכל אחד מחלקי התוף. שוב, חשוב להזכיר שככל שהמערכת תהיה מקצועית יותר, כך היא תוכל להכיל יותר סאונדים ופריסטים שונים וכן להפיק אותם באופן יותר טוב, מלא ואיכותי.

יתרון נוסף ולא פחות חשוב מכל אלו, הוא משקלם הנמוך יחסית של התופים האלקטרונים יחסית למערכת תופים אקוסטית, דבר המאפשר ניידות גבוהה יותר.

 

סדרנו לכם 5 מערכות תופים אלקטרוניות מומלצות של “לבמה” במחיר שפוי

 

  1. מערכת תופים אלקטרונית – Aroma TDX15S

מערכת תופים אלקטרונית המומלצת למתחילים, לילדים ואף למבוגרים.

היא קלה ויציבה מאוד ומגיעה עם 12 פריסטים איכותיים בסגנונות שונים. ישנה אפשרות לנגינה יחד עם מוזיקה דרך חיבור ה-AUX, כוללת מטרונום מובנה, כניסת אוזניות ורגישות פדים המאפשרת נגינה אותנטית יותר בדינמיקה נכונה יותר.

למתופפים מקצועיים יותר, המערכת הזו מציעה דגימות MIDI באיכות גבוהה ואפשרות חיבור להגברה חיצונית בחזרות, בהופעות ובחדר האימון הפרטי שלכם.

בנוסף, המערכת קומפקטית, בעלת דרך קיפול פשוטה ביותר. הדבר מקל על ניידות המערכת בשבילכם באופן משמעותי.

מחיר – 1,890.00₪

 

  1. מערכת תופים אלקטרונית – Medeli DD-650RX

מערכת מתקדמת ומקצועית יותר מזו הקודמת של Aroma

בזכות עיצוב מחדש של הפדים השונים בכל תוף, מספקת המערכת הזאת חווית נגינה איכותית וטבעית הרבה יותר. כאן, ישנן כ-522 אפשרויות צלילים שונות של תופים וכלי הקשה, 50 פריסטים מוכנים מראש ו-20 כאלו הניתנים לתכנות על ידיכם. הכניסו את הטאץ’ האישי שלכם אל תוך המערכת שלכם!

בנוסף לאפשרויות החיבור לאוזניות והמטרונום המובנה, תוכלו לחבר את מערכת התופים האלקטרונית המשוגעת הזאת אל המחשב האישי שלכם ולנגן עם המוזיקה שלכם בשילוב עם תוכנות סאונד מיוחדות התומכות ב-MIDI. האפשרות הזו היא למתופפים ומוזיקאים מנוסים יותר בדרך כלל.

מחיר – 3,540.00₪

 

  1. מערכת תופים אלקטרונית – Roland TD-11KV

בואו נקפוץ הישר אל המים העמוקים – ספינת הדגל של מערכות התופים האלקטרוניות, המערכות של Roland.

המערכת הזו, מכילה בתוכה את טכנולוגיית ה-SUPERNATURAL, אשר הביאה לפריצת דרך בעולם התופים האלקטרונים.

סאונד ודינמיקה חדשניים בתחום, מתאים למתופפים בכל הרמות ובכל הגילאים. בעלת מגוון צלילים רחב, מתאים לאימון, לימוד, הופעות חיות, הקלטות אולפן, חדרי חזרות ובעצם לכל מקום שבו מתאים להביא את מפלצת הסאונד בצורת תופים הזאת שלכם.

Roland נותנים לכם את האפשרות לכיוון ומתיחות העורות של התופים, דבר אשר מקנה תחושת תיפוף ריאליסטית ביותר, בנוסף לאבזור המערכת אשר מכיל בתוכו את הפדים והמצילות המפורסמות כל כך של החברה.

בנוסף לכל אפשרויות ה-MIDI ואף חיבור פשוט של DISK ON KEY אל המערכת וכך לנגן יחד עם פלייבקים, ישנה אפשרות מדליקה ביותר של תוכנת מאמן מובנית לכל אחד באופן אישי לפי הרמה, הדרישה שלכם והיכולת שלכם.

מחיר – 5,995.00₪

 

  1. מערכת תופים אלקטרונית – Roland TD-17KV

עוד יצור-על מבית Roland, הדור הבא של המערכת הקודמת שהצגנו כאן.

עם טכנולוגיית הTD-50 עם פדים חדשים שפותחו במיוחד לסדרה זו ומאפשרים תחושת נגינה טבעית ואיכותית יותר. עם יותר סאונדים, סנר בקוטר של 12 אינץ’, מערכת לימוד אוטומטית ובעיקר יותר כיף.

מחיר – 6,389.00₪

 

את כל אלו ועוד הרבה, תוכלו למצוא כאן באתר ואצלנו בחנות, מוזמנים לבקר במחלקת תופים וכלי הקשה כדי להתרשם ממגוון נוסף של מוצרים

או ליצור איתנו קשר ב 073-7600-533 ונשמח לעזור ולייעץ לכם בבחירת סט תופים אלקטרוני

בהצלחה!

תגובה אחת על הפוסט “כל מה שצריך לדעת על מערכות תופים אלקטרוניות לפני קניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Whatsapp waze