כך תשמרו על הגיטרה שלכם !

גיטרה היא כלי עדין ולגיטריסטים תמיד יש רגשות לגיטרות שלהם לכן חשוב מאוד לדעת איך לשמור עליה כדי שהיא תמשיך לגרום לנו לנגן ולנגן…

במאמר זה אנו נציע לכם מספר כלים על מנת לשמור על הגיטרה שלכם כמה שיותר ובנוסף כלים שיעזרו לכם איך לגשת אל הגיטרה לפני שמתחילים לנגן.

אל תשאירו את הגיטרה ברכב:

אנחנו נתקלים המון בגיטריסטים שבאים אלינו לחנות עם הגיטרה שלהם כשהם מזייפות, מזמזמות , הצאוור עקום או אפילו שבר בגיטרה. השאלה שאנו שואלים אותם היא היכן הגיטרה היתה לפני שכל זה קרה ותמיד עונים לנו שהיא היתה ברכב.

ובכן, גיטרה עשויה מעץ, ועץ זהו חומר חי ונושם! במיוחד כשעליו מתוחים מיתרים במשקל של כמה מאות קילו . הטמפרטורה משפיעה על העץ וגורמת לו לזוז\להתעקם. במיוחד בקיץ כשהרכב יכול להגיע ל80 מעלות .

בטמפרטורה כזאת העץ יכול להתעקם, להסדק או אפילו להשבר.

בקיצור- גיטרה ורכב לא חברים

שמרו על הסריגים של הגיטרה:

האצבעות שלנו מזיעות כאשר אנחנו מנגנים על הגיטרה והזיעה חודרת אל המיתרים וגרוע מכך, הקורוזיה שנוצרת מהמיתרים עוברת לסריגים והם פשוט נאכלים עם הזמן.

לכן חשוב לנקות את המיתרים עם פלנלית או מטלית יבשה לאחר כל ניגון. כך תספחו את כל הנוזלים מהמיתרים ואורך החיים של הסריגים והמיתרים יהיה ארוך יותר.

כדי שתשתפו ידיים לפני שאתם מנגנים. הידיים שלנו צוברים לחות, שומן וזיעה ואנחנו לא רוצים אותם על הגיטרה !

תכשירי ניקוי הם פתרון נהדר למיתרים ולסריגים שלכם בעת סיום הנגינה- אנחנו ממליצים!

שחררו לחץ:

אנחנו ממליצים לשחרר את המיתרים כאשר אתם לא מנגנים תקופה של כמה שבועות או חודשים. כאשר המיתרים מתוחים על הגיטרה ולא מנגנים עליה עם הזמן הצוואר שלה נחלש והוא מתחיל להתעקם. לכן כדי לשחרר את המיתרים לפחות שתי טון אחורה.

תדאגו לקייס איכותי וסטנד לגיטרה:

כן, אתם לא רוצים לראות את הגיטרה שלכם מתרסקת על הרצפה. תשקיעו כמה שקלים ותקנו סטנד איכותי שיגרום לגיטרה שלכם להיות יציבה ובטוחה.

למי שמסתובב הרבה עם הגיטרה אנחנו ממליצים בקייס חצי קשיח. מהסיבה הפשוטה שקייס קשיח הוא כבד ומסורבל וקייס רך לא מספיק שומר על הגיטרה .

קייס חצי קשיח שלא כבד כמו הקשיחים, מורכבות עליו רצועות גב והוא נח לנשיאה, יש לו כיסים לדפים, חוברות, כבלים ומה שלא תרצו ותאמינו לנו – הגיטרה שלכם תהיה בטוחה ושום דבר לא יקרה לה!

תהנו…

תגובה אחת על הפוסט “כך תשמרו על הגיטרה שלכם !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Whatsapp waze