כיצד לבחור מיקרופון

לפני שאנחנו מתכוונים להתחדש במיקרופון חדש עלינו לבחון מספר מרכיבים על מנת למצוא את המיקרופון אשר הכי מתאים לצרכים שלנו. כיום יש בשוק מגוון רחב של מותגי מיקרופונים שונים שיתנו לנו מענה למספר צרכים, לכן אנו צריכים לשאול את עצמינו מספר שאלות

 • לאיזה מטרה אנו מצטיידים במיקרופון?
 • מיקרופון לאולפן הקלטות?
 • מיקרופון לבמות?
 • מיקרופון לחזרות?
 • מיקרופון קווי\אלחוטי?
 • האם יש צורך בידיים פנוית או התקן מחובר לגוף?
 • האם צריך להיות גלוי או נסתר?

במאמר זה ננסה לעשות סדר על מנת לתת לכם כמה שיותר תשובות

מיקרופון לבמה

אם זהו מיקרופון לבמה, נעדיף מיקרופונים פחות רגישים על מנת להימנע מפידבק ומקליטת רעשי קהל. מיקרופון זה נקרא מיקרופון דינמי והוא נועד למגוון רחב של שימושים בעיקר במות כמו הגברת שירה, כלי נגינה, כלי הקשה ועוד…

מיקרופון דינאמי sE Electronics V3 לבמה ציוד הגברה ותאורה

מיקרופון לאולפן

באולפן הקלטות בדרך כלל נעדיף נעדיף מיקרופונים יותר רגישים על מנת להעביר את הכלי נגינה שלנו נאמנה. ולקבל יותר פרטים שמיקרופון לאולפן יודע לתת. מיקרופון זה נקרא מיקרופון קונדנסר

מיקרופון קונדמיקרופון קונדנסר אולפני - ALCTRON MC001W לבמה ציוד הגברה ואולפןנסר אולפני - ALCTRON MC001W לבמה ציוד הגברה ואולפן

מיקרופון דינמי או מיקרופון קונדנסר?

אם אנחנו מחפשים מיקרופון לבמות, נעדיף בדרך כלל מיקרופון דינאמי שכן הוא פחות רגיש לרעשי רקע ופידבקים. אך יתכן ונעדיף מיקרופונים ייעודיים כמו סט מיקרופונים לתופים או מיקרופון אלחוטי אשר בפעמים רבות הינו מיקרופון קונדנסר.

באולפן אנחנו לא מוגבלים במיקרופונים אך עלינו לבחון את הצורך שלנו: ישנם כלי נגינה אשר נעדיף להקליט אותם עם מיקרופונים פחות רגישים כמו מגברי גיטרה או תופים וישנם כלי נגינה שנרצה להקליט אותם עם מיקרופונים יותר רגישים כמו כלי נשיפה ,גיטרות קלאסיות ואקוסטיות או שילובים ביניהם על מנת לקבל כמה “צבעים” שונים.

החלל בו נשתמש במיקרופון גם ישפיע רבות על הבחירה שלנו: במקום שאינו מטופל ומאוזן אקוסטית נעדיף לרכוש מיקרופון דינאמי על מנת להימנע כמה שאפשר מהדהודים ורעשים מיותרים.
לעומת זאת בהקלטה בחדר שעבר טיפול אקוסטי פעמים רבות אף נרצה להקליט את החדר וההדהוד הטבעי של החדר אשר מקליטים בדרך כלל עם מיקרופון קונדנסר.

האם אני צריך מיקרופון אלחוטי או קווי?

דרך כלל אם אין הגבלה נעדיף מיקרופון קווי: הוא יותר יציב, פחות שביר, ללא בעיות קליטה או סוללות למיניהן.
במצבים בהם יש לנו שחקן דינאמי על הבמה שזז/מצטלם או נגן שרוצה לנוע על הבמה בחופשיות נעדיף מיקרופון אלחוטי.
מיקרופון אלחוטי משחרר את הצורך שלנו בכבל ומאפשר תזוזה חופשית על הבמה, אך עם זאת מוסיף משקל על הבגדים או על הכלי נגינה בגלל המשדר האלחוטי שצמוד לנגן או לכלי ולא תמיד נוח.

בנוסף, לרוב מיקרופון אלחוטי צריך להיות איכותי עם טווח קליטה רחב על מנת לספק איכות סאונד אידיאלית .

מיקרופון אלחוטי ידני או דש/מדונה 112 תדרים MIPRO ACT 311 לבמה הגברה

האם אני יכול להחזיק את המיקרופון ביד או שאני צריך מדונה אלחוטית או התקן לכלי נגינה כלשהו?

בהופעות חיות מאוד טבעי להחזיק מיקרופון אך אין הדבר כך בצילומי דרמה יומית או הצגות לדוגמה, בהם אנו נדרשים להסתיר את המיקרופון. או לתלות אותו ע”ג השחקן (בדרך כלל סמוך לשפתיים של האמן, מיקרופון אשר נקרא מיקרופון מדונה או צמוד לבגד של האמן מיקרופון אשר נקרא מיקרופון דש)

לסיכום – סוגי המיקרופונים

 • מיקרופון דנאמי

 • מיקרופון קונדנסר

 • מיקרופון דש

 • מיקרופון מדונה אלחוטי

 • מיקרופון אלחוטי

לבסוף כשאנו יודעים איזה מיקרופון הכי מתאים לצרכים שלנו, נבחן את סוגיית התקציב כמה כסף נרצה להשקיע ואלו מיקרופונים קיימים בתקציב שהקצבנו לעצמנו.

רוצים לחסוך לעצמכם את החיפושים? צרו קשר עם צוות “לבמה” ונעזור לכם בקלות ובמהירות להתאים את לכם את המיקרופון המושלם.

לבמה – 04-6023604

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Whatsapp waze