כבל XLR כבל PL כבל AUX כבל 100 מטר XLR כבל חשמל ועוד – כל המידע הנחוץ

כבלים – כבל XLR , כבל PL , כבל AUX , כבל 100 מטר XLR – כל המידע הנחוץ

כבלים הם ככל הנראה הפרט החשוב ביותר במקצוע המוזיקה. כלי הנגינה שלכם יכול להיות האיכותי והיקר ביותר וכך גם ההגברה שלכם. אך אם הכבלים באיכות ירודה או פגומה, זה פשוט לא יישמע טוב.
בלימודי-סאונד, המשפט הידוע והחשוב כל כך הוא: “אם חולייה אחת בשרשרת מתפקדת באופן פחות טוב מהחוליות האחרות, אז אותה חוליה מורידה את האיכות גם מבחינת כל השאר”.

במאמר הבא אנחנו נסרוק באופן מהיר את סוגי הכבלים, החשיבות שלהם, ונדבר על המותגים המובילים בתחום כבלי סאונד.

נתחיל מכבל PL. ה-PL הסטנדרטי הוא ככל הנראה הכבל המוכר ביותר לנגנים מתחילים ומקצועיים כאחד. הוא שימושי במיוחד בקרב כלי נגינה כמו גיטרה וקלידים.
זהו הכבל המחבר בין הגיטרה שלכם לדוגמא לבין המגבר. הכבל הזה זהה בשני חיבוריו, כך שהמבחינה הזו אין הבדל באופן החיבור מבחינת הצדדים שלו (לעומת כבל ה-XLR עליו נדבר בהמשך).
אורכו הסטנדרטי של כבל ה-PL נע בין 3 מטרים ל-9 מטרים. פחות מכך, יכול להתאים לנגינה ביתית עם המגבר שלכם. יותר מכך, מתאים יותר להופעות בהן חיבור ה-PL רחוק יחסית מהנגן, שאולי ירצה לנוע יותר על הבמה, או אולי לחדרי חזרות גדולים יחסית.

נמשיך אל עבר כבל ה-XLR. מה זה כבל XLR?
זהו למעשה כבל “חזק” יותר מכבל ה-PL. הוא יכול להעביר ולתמוך במתח גבוה יותר של חשמל ומשום כך גם הסאונד יהיה איכותי יותר, בעל הפרעות חשמליות פחותות יותר.
הכבל הזה נועד לחיבור בין מיקרופונים לבין המיקסר על הבמה או לבין כרטיס הקול הביתי שלכם, חיבור בין הרמקול אל המיקסר ואפילו חיבור בין פיקוד תאורה לפנסים שונים.
בנוסף, הוא יכול להיות כדרך להגברת האות האיכותי שלכם מכלי הנגינה לדוגמא, דרך קופסת DI.
אורכו הסטנדרטי של כבל ה-XLR נא בין 5 מטרים ל-20 מטרים. לרוב משתמשים בכבלים ארוכים אף יותר, זאת מכיוון שלרוב משתמשים בכבלים האלו בהופעות, בחדרי חזרות ובאולפנים, שם חשוב לשמור על אות חשמלי יציב מצד אחד ומצד שני המיקומים של כלי הנגינה והמיקרופונים עלולים להיות רחוקים יחסית מהחיבור שלהם במיקסר או במגברים.

בנוסף לשני סוגי הכבלים האלו, ישנם שילובים ביניהם. כבל PL XLR, כאשר חיבור ה-XLR הוא “זכר”, משמע שהוא מעביר את האות החשמלי של כלי הנגינה לדוגמא אל המיקסר או אל הרמקול עצמו.
השילוב השני, הוא כבל XLR PL, כאשר חיבור ה-XLR הוא “נקבה”, משמע שהוא מעביר את האות החשמלי של מיקרופון לדוגמא, אל מגבר אשר החיבור אליו הוא חיבור של PL.

סוג נוסף של כבלים, הוא למעשה אסופה של כמה כבלי XLR ביחד – מולטי כבל XLR.
המולטי כבל XLR נועד בעיקר לשימוש בהופעות ובאולפנים וחדרי חזרות גדולים.
בצידו האחד, נמצא מספר מסוים של כבלי XLR נקבה, או לוח בו ישנן חיבורים כאלו. החיבורים האלו נעים בין 4 חיבורים ל-32. אותה אסופה של חיבורי XLR נקבה תימצא על הבמה לדוגמא במקום נוח, אליו יחוברו כל כלי המיקרופונים וכל הנגינה שייקחו חלק בהופעה.
בצידו השני של המולטי כבל, ימצאו (כמספר חיבורי XLR נקבה על הבמה), חיבורי XLR זכר. אלו יחוברו אל המיקסר עצמו ובצורה זו, החיבור מתבצע באופן נוח יותר והרבה פחות מבולגן, מאשר הדרך של פריסת שלל כבלים על הבמה.

אורכו של המולטי כבל נע בין 10 מטרים בלבד לבין… הרבה מאוד. מכיוון שהנוחות שהוא מייצר, בעיקר בזכות אורכו, היא התכונה הבולטת והחשובה ביותר שלו, הגיוני שתהיה אפשרות להאריך את המולטי כבל באופן משמעותי.
סוג כבל נוסף שעוד לא דיברנו עליו, הוא כבל RCA ל-PL.
בקצרה, זהו חיבור בין כלי הנגינה שלכם – מצד חיבור ה-PL, אל חיבור RCA (שני חיבורי ה”בננות” הישנים שכולנו מכירים בצבעים לבן ואדום).

כמו כן, קיימים עוד סוגים רבים של כבלים שונים בקומבינציות שונות על מנת לתת פיתרון לכל מענה אפשרי בנושא סאונד, כבל AUX , כבל RCA , כבל MIDI , כבל PL TRS ועוד סוגים שונים באורכים שונים. הכל נמצא במחלקת הכבלים העשירה שלנו באתר.

חשיבותן הגבוהה של הכבר היא הסיכוך של הגידים והבידוד העוטף את הכבל. כמו כן, לא פחות חשוב הוא המחבר שבעצם מעביר את המתח מבין מקור סאונד אל מקור אחר. המצב האידיאלי הוא מחבר יצוק עם הלחמות איכותיות ויציבות אשר מוליך את האות (סיגנל) של הכבל בצורה הטובה ביותר ובצורה השקטה ביותר כך שלא ייווצרו רעשי רקע לא רצויים .

בואו נדבר לרגע על החברות השונות.
כבלי ה-PL וה-XLR באים ממגוון חברות, איכותיות יותר ופחות.
מהו כבל XLR איכותי באמת? מהו כבל ה-PL שיחזיק לכם לאורך זמן רב כמה שיותר?

אצלנו ב-לבמה, אנחנו מספקים את הכבלים מהחברות האיכותיות והאמינות ביותר בתחום כמו , POLMAN ,KLOTZ ו-ROXTONE.

 

חברות אילו מייצרות מגוון ענק של כבלים איכותיים לתחומים שונים של סאונד, תקשורת ווידאו.
בכדי שתהיו רגועים שאתם רוכשים ציוד איכותי, KLOTZ לדוגמא מספקת אחריות של 5 שנים על כל הכבלים שלה ויש אפילו כבלים שונים עם אחריות לכל החיים. אילו כבלים משובחים אשר מיוצרים בגרמניה תוך כדי בקרת איכות מהגבוהות בעולם בשיתוף פעולה עם מחברי Neutrik אשר מייצרים מחברי סאונד באיכות קצה ללא פשרות. בקיצור, חברת KLOTZ היא שם דבר ברחבי העולם ובישראל בפרט בעולם הסאונד והכבלים.
הכבלים שהם מייצרים הם איכותיים, חזקים ומעבירים את האות חשמלי באופן שקט במיוחד.

מבין מוצריהם תוכלו למצוא כבלי PL, XLR ומולטי כבל XLR של החברה המצוינת הזו.

חברת ROXTONE היא עוד חברה מצוינת המייצרת מערכות הגברה וכבלים איכותיים.
תוכלו למצוא אצלנו מגוון של כבלי PL ו-, RCA, AUX XLR ועוד …באורכים שונים של החברה הזו, בתמורה מדהימה למחיר שפוי.

Polman יצרנית ידועה של רמקולים ומיקסרים מייצרת בשנים האחרונות גלילי כבלים באורך של 100 מטר לטובת התקנות קבע של מערכת סאונד למסעדה או מערכת סאונד לכל עסק כזה או אחר. הכבלים של POLMAN שקטים אמינים והמחיר משתלם במיוחד.

אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו ב 04-6023604 ואחד מהמומחים שלנו ידאג שתמצאו את הכבל שאתם בדיוק צריכים

תודה, צוות “לבמה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Whatsapp waze