התקנת מערכת סאונד – כאן תמצאו את כל הפרטים והדרישות

בהתקנות קבע רצוי להיעזר באנשי מקצוע על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר, במיוחד אם הדרישה היא מפי הרשויות: כגון מיקרופון כריזה, מגבר כריזה, רמקול שופר וכו’.
אנשי המקצוע יודעים כבר את הדרישות המחמירות של כל הרשויות, מגברי הכריזה עומדים בכל התקנים, כנ”ל שאר מרכיבי המערכת (כבלים חסיני אש, הגנות מפני נפילות מתח ועוד דרישות רבות)

ציוד הסאונד לעסקים מגוון מאוד ומשתנה בהתאם ליעודו: מסעדות/חדרי כושר/ אולמות וכו’..: בחלקם נרצה מגברי כח חזקים שיתנו הרבה ווליום כמו לדוגמא, במועדוני ריקודים:
במועדוני ריקודים חשוב שהמערכת סאונד תהיה חזקה ואיכותית, ולא פחות חשוב לדאוג לשלל הגנות למערכת הסאונד על מנת להאריך את חייה ולשמור על איכותה.

טיפ חשוב מצוות “לבמה”: מומלץ לשים פרוססור לפני הרמקולים: פרוססור הוא רכיב שבעזרתו ניתן לכייל את המערכת בצורה המדוייקת ביותר יחסית לחלל שלכם ולציוד שברשותכם, והכי חשוב!! להגביל את הווליום של מערכת הסאונד שלכם. זה ימנע מה-DJ  (שמאוד אוהבים ווליום גבוהה בדרך כלל) לשרוף לכם את הרמקולים ולהזיק לרכיבים אחרים במערכת, וזאת לפני שהתחלנו לדבר על הפגיעה בשמיעה של הרוקדים ועבירה על חוק הגבלת רעש במועדונים.

התקנת מערכת סאונד במסעדה

במסעדות לרוב נרצה מוסיקת רקע. כלומר הווליום הגבוהה לא חשוב לנו כמו עצמה אחידה בכל המסעדה ודיוק של השמע בכל סקאלת התדרים (בווליום נמוך אם הסאונד לא יהיה “חד” זה ישמע מרוח ולא ברור)
אם יש לנו חצר עם גינה במסעדה, כמובן נרצה שהמוזיקה תשמע שם גם שם, אך נהיה חייבים להתחשב בפגעי מזג אוויר ונתקין רמקולים ממוגני מים
טיפ חשוב מצוות “לבמה”: בהתקנות חוץ חשוב לוודא שכל מערכת הסאונד שלנו אשר נמצאת בחוץ אטומה לחלוטין מפני פגעי מזג אוויר, כולל שלל חיבורי המערכת בתוך קופסאות חיבור סגורות, רמקולים ממגוני מים (רמקולים אשר אטומים לחלוטין לכניסת מים, אבק ושאר פגעי מזג האוויר) ושאר המרכיבים.

התקנת מערכת סאונד באולמות אירועים

באולמות אירועים נרצה מערכת חזקה ולא בולטת, לעיתים קרובות מלווה במתקני תליה לרמקולים או תליה על התקנים קיימים בגובה. כמוכן יתכן מאוד שנרצה להוסיף מערכת סאונד נוספת לגיבוי או למוסיקת רקע. בעלי אולמות אירועים לרוב מאוד משקיעים בפאורה ובמערכת התאורה שלהם, כך שנרצה לעשות את הרמקולים נסתרים ככל הניתן, קיימים בשוק רמקולים יעודיים להסוואה בשלל צורות וגדלים: רמקול בצורת נברשת, רמקול בצורת סלע, רמקול שקוע (זהו רמקול שקוע בתוך הקיר או תקרה, לפעמים אף מכוסה בד שלא יראה לחלוטין ועוד)

התקנת מערכת סאונד בחדר כשר

בחדרי כושר בדרך כלל נתקין מערכת סאונד חזקה המסוגלת לעבוד בעצמת גבוהות, אך לעיתים קרובות נרצה אותה ניידת על מנת להעביר בין אולמות/ מקומות בהם עושים כושר

מערכת כריזה

ולעומת כל המערכות סאונד שהזכרנו עד עכשיו במערכות כריזה איכות השמע בכלל לא חשובה לנו, העיקר שישמעו את המסר חד וברור בכל מקום. לכן יתכן ונרצה במקרים מסויימים להתקין הרבה רמקולים קטנים במקום מס’ מועט של רמקולים חזקים.

להתקנות קבע נשתמש בדרך כלל ברמקול פאסיבי, על מנת להקנות תפעול נוח מהמקום בו נמצאת מערכת הסאונד ללא צורך להגיע לכל רמקול פיזית.
כיום ישנה אפשרות לשרשר רמקולים אחד לשני במקום להריץ עשרות קווים לנקודת המוצא של הסאונד. שרשור זה נעשה באמצעות שנאי קו, אשר אחראי על חלוקה שווה של עצמה בין הרמקולים המחוברים. ולבסוף כל קו הרמקולים המשורשר מתחבר לערוץ אחד במגבר במקום להחזיק המון מגברים ולהריץ עשרות קווים, דבר אשר חוסך כסף רב הן בכבלים והן במחיר התקנה.
חשוב לוודא טרם רכישה כי הרמקולים הם רמקולים שנאי קו

טיפ מצוות “לבמה”: זכרו! הכבלים והמחברים הם אלו שמחברים את כל המערכת שלכם, השקעה בכבל טוב עם מחברים איכותיים תאריך חיים ותמנע תקלות.
כמוכן חשוב לא לשכוח להתאים את התנגדות הרמקולים למגבר המוצא שלהם ואת העצמה לזו שהמגבר יכול לתת על מנת לא לשרוף אותם.

כבל מיקרופון 10 מ' XLR-XLR שרוול סימון - KLOTZ לבמה הגברה אולפן וDJ

רמקול אקטיבי מתחבר ישירות למקור השמע (מיקסר\ כרטיס קול\ מערכת סאונד), המגבר כבר נמצא בתוך הרמקול. זכרו!! על רמקול שרוף אין אחריות יצרן, ונובע אך ורק משימוש לקוי או חוסר התאמת הרמקול למגבר.
קיים ציוד רב בשוק להתקנות קבע: רמקולים שקועים בשלל צורות, רמקולים על סטנדים, רמקולים עומדים, רמקולים תלויים, רמקול תקרה, רמקולים מסווים, רמקולים להתקנות חוץ (מוגנים מפני חדירת מים ופגעי מזג אוויר כגון לחות וחום), כמו גם שלל מגברי כח, מיקסרים, ושאר הציוד הנלווה, שופרות כריזה, מגברי כריזה יעודיים (בעלי סוללה פנימית, אשר מופעל ברגע של נפילת מתח החשמל).
האפשרוית הן אינסופיות וכנ”ל גם טווח המחירים ואיכות המוצרים.

רמקול מוגבר BLG AUDIO BP12
אנחנו ב”לבמה” ממליצים בחום להתייעץ עם איש מקצוע לגבי מערכת הסאונד שתעמוד בדרישות של העסק שלכם, תעמוד בתקציב שלכם ותעמוד בכל דרישה של הרשויות על הצד הטוב ביותר

צרו איתנו קשר ב04-6023604

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Whatsapp waze