גיטרה קלאסית למתחילים – כל מה שאתם צריכים לדעת

גיטרה קלאסית למתחילים – כל מה שאתם צריכים לדעת

בין אם אתם בני 10, 30 או 70, תמיד אפשר להתחיל ללמוד לנגן. אולי לא על נבל או על קרן יער, אבל גיטרה זו בהחלט אפשרות נהדרת להתחלה בכל גיל שהוא. כן, יש גם גיטרה קלאסית למתחילים מבוגרים.

הגיטרה הקלאסית, עשויה מעץ ובעלת תיבת תהודה המעניקה הגברה לצליל הנוצר מהפריטה שלכם על המיתרים, העשויים לרוב מניילון. מיתרי הניילון, בגיטרה הקלאסית, מעניקים לה צליל רך יותר יחסית לצליל החד של מיתרי מתכת בגיטרה אקוסטית.

גיטרה קלאסית CORT AC100 הגיטרה הקלאסית הנמכרת ביותר בישראל

 

לגיטרה הקלאסית יש 6 מיתרים סך הכל. אם נבחן אותה מהמיתר העבה ביותר אל הדק ביותר, נגלה שלפי עוביו של המיתר, כך מתקבל צליל גבוה פחות או יותר. לפי סדר המיתרים מהעבה ביותר לגבוה ביותר, הצלילים יהיו: מי נמוך, לה, רה, סול, סי ומי גבוה. זו אפשרות כיוון הגיטרה הסטנדרטי. ישנה אפשרות כיוון לפי צלילים אחרים, אך בעיקר נגנים מתקדמים יותר משתמשים באפשרות זו.


המיתרים מונחים באוויר על צוואר הגיטרה והם נראים מחולקים על פניה על ידי קווים ישרים. קווים אלו יוצרים את השריגים בגיטרה, אלו נותנים לנו את האפשרות לשנות ולשחק עם הצלילים בזמן הפריטה. אם ניקח את המיתר הנמוך ביותר, מי נמוך, נשים לב שבזמן פריטה על המיתר כאשר איננו מניחים אצבע על שום שריג, נשמע צליל מסוים. זהו צליל מי. אך אם כעת נשים אצבע על השריג הראשון, בהתאם למיתר שעליו אנו פורטים כעת (מי נמוך) ונפרוט שוב, יתקבל צליל אחר. זהו הצליל פה. ככל הנמשיך להתקדם עם השריגים אל עבר “מדרון” הגיטרה, הצליל יהפוך להיות יותר ויותר גבוה.

ישנם כלי נגינה מלודיים, אשר מסוגלים להפיק צליל אחד בלבד בכל זמן נתון, כגון כלי נשיפה למיניהם (חליל, חצוצרה, סקסופון). לעומתם, ישנם כלי נגינה הרמוניים. אלו כלי נגינה המסוגלים להפיק יותר מצליל אחד בזמן נתון, כמו הפסנתר, המפוחית וכן, גם הגיטרה.
כדי לנגן יותר מצליל אחד על הגיטרה, עלינו לפרוט על יותר ממיתר אחד באותו הזמן. כדי שזה גם יישמע טוב, עלינו להניח את האצבעות שלנו באופן הנכון על השריגים השונים בגיטרה. כעת, נפרוט על כמה באותו הזמן. אם פרטנו על שלושה מיתרים או יותר, ברכותיי! ניגנתם אקורד. אקורד הוא אסופה של יותר משני צלילים המנוגנים יחדיו.

במעלה הגיטרה, ממש בקצה שלה, תמצאו את מפתחות הכיוון. אלו נותנים לנו את האפשרות לכוון את הגיטרה. כמו שדובר כאן קודם, ישנה את אפשרות הכיוון הסטנדרטית.

בשביל לכוון את הגיטרה באופן הטוב ביותר, מומלץ מאוד להשתמש ב”טיונר”. זהו מכשיר פשוט לשימוש, אותו כמובן ניתן לקנות אצלנו. לאחר הפעלת הטיונר, פורטים על כל מיתר בנפרד באופן “פתוח” (כאשר אין אצבע המונחת על שום שריג) ופועלים על פי הנחיות הטיונר. מסובבים את מפתח הכיוון המתאים לכל מיתר, עד שהטיונר מתאזן. להרבה מהטיונרים יש נורה קטנה, אשר מתחלפת מאדום לירוק ברגע שהמיתר שלכם נמצא בכיוון מושלם.

 

טיונר קליפס שניתפס על צאוור הגיטרה

אפשר לנגן בכל מיני דרכים שונות ומגוונות על הגיטרה הקלאסית. ישנה את אפשרות הפריטה ללא מפרט, כאשר כל אצבע פורטת באופן נפרד על המיתרים השונים. דרך נגינה זו מתאימה לרוב לשירים קלאסיים, שירים ספרדיים וכדומה. בנוסף, ישנה את אפשרות הפריטה עם מפרט.
המפרט הוא משטח קטן של חומר קשה כלשהו, לרוב עשוי מפלסטיק. רוב המפרטים מעוצבים בצורת טיפה, אך יש הרבה יוצאים מין הכלל.

את המפרט נהוג להחזיק בשתי אצבעות בלבד, אך עניין זה כלל לא חקוק בסלע. המפרט משמש לנגינה נוחה יותר מבחינת אקורדים לדוגמא, כאשר האצבעות עצמן לא נוגעות במיתרים אלא רק המפרט. בנוסף, המפרט מקנה לנגן את האפשרות להגיע למהירויות נגינה גבוהות ומדויקות יותר, על ידי טכניקת ה-“פריטה לסירוגין”, פריטה למטה ומעלה לסירוגין. בסופו של דבר, ניתן לומר שהצורך בשימוש במפרט תלוי בסוג הגיטרה ובעיקר בסגנון הנגינה.

עוד אביזר חשוב לגיטרה הוא הקאפו. אביזר זה נראה הוא בעצם “מלחץ”, המשמש לקיצור המיתרים כביכול ובכך גורם להעלאת סולם הנגינה במקרה הצורך. הקאפו בעצם מקצר את הדרך; במקום להתחיל לשנות את סולם השיר בצורת שינוי האקורדים, פשוט עובדים בשיטת הניסוי והטעיה עם הקאפו, עד שמגיעים לאזור הנוחות של השירה.

קאפו גיטרה קלאסית של המותג ALICE

אז אם אחרי כל זה, החלטתם להתחיל לנגן ואתם תוהים על קניית גיטרה קלאסית למתחילים,
כנראה התחלתם לשאול את עצמכם שאלות קריטיות נוספות: כמה עולה גיטרה קלאסית למתחילים, האם יש גיטרה קלאסית מומלצת למתחילים, מהי גיטרה קלאסית טובה למתחילים ועוד…

ובכן, הגעתם למקום הנכון. כאן בלבמה, אנו מציעים לכם דיל מדליק, של חבילת גיטרה קלאסית הכוללת גיטרה מבית המותג Infinity, נרתיק, טיונר, מפרטים ו-12 שיעורי לימוד גיטרה קלאסית באינטרנט למתחילים בחינם.

והמחיר: גיטרה קלאסית למתחילים היא לא עניין יקר, אך מבחינת חבילת המבצע שלנו, הדבר הופך למשתלם אפילו יותר.

הגיטרה הקלאסית המגיעה עם הערכה, מבית המותג Infinity, מגיעה בצבעים שונים (כחול,אדום,סגול,כתום,שחור,טבעי ועוד…) ועושיה מעץ Basswood וצוואר נוח במיוחד לנגינה נעימה ופחות מכאיבה לאצבעות למתחילים.
הטיונר הוא טיונר “קליפס” אשר נתפס על סוף צוואר הגיטרה בקלות ומאפשר כיוון נוח ומהיר. הוא גם כולל סוללה תואמת.
בנוסף, החבילה כוללת נרתיק נשיאה ומפרטים בעובי שונה לקבלת סאונד מגוון.

מבחינת השיעורים האינטרנטיים, שם תוכלו ללמוד את יסודות הנגינה בגיטרה (תיאוריה, הרמוניה, ליווי, פריטות ועוד…) בצורה ידידותית ונכונה.

לאחר השלמת כל רצף השיעורים האינטרנטיים ואפילו בין לבין, תוכלו כבר לדעת ללמוד ולנגן שירים קלים יחסית למתחילים בגיטרה הקלאסית שלכם.

מחיר החבילות נע בין 369.00 ש”ח ל-399.00 ש”ח, כאשר הפרש המחירים משתנה רק על סמך אפשרות שינוי גודל הגיטרה בהתאם לגודל הנגן המתחיל. בנוסף, ישנה אפשרות לקניית גיטרה קלאסית בלבד יחד עם תוספת 12 השיעורים האינטרנטיים, גם במחירים מצוינים של 279.00 ש”ח עד ל-320.00 ש”ח בלבד.

אז קדימה, הגיע הזמן להגשים חלום.

אם יש לכם עוד שאלות בנושא אתם מוזמנים בשמחה ליצור איתנו קשר ב073-7600-533 ואחד המומחים שלנו מיד יעזור לכם בבחירת הגיטרה המתאימה עבורכם 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Whatsapp waze